Mit czy prawda? Facebook to jedno z najlepszych narzędzi do promocji firmy?

Od końca 2017 roku Facebook wdrożył nową koncepcję „prorodzinną”. To coś, co firmy nazwały „obcięciem zasięgów”. Facebook bardzo stawia na relacje ludzkie i rodzinne. Posty profili firmowych przestały wyświetlać się na naszej osi czasu, chyba, że często odwiedzamy profil tej czy innej firmy i jesteśmy na nim aktywni.

Czyli relacje międzyludzkie. Co to znaczy?

A między innymi to, że ludzie wchodzą na facebooka, po to, żeby:

– Utrzymać relacje towarzyskie, czy podzielić się co dzisiaj robię i sprawdzić co robią inni.

– Żeby rozładować napięcie, czyli pożalić się, napisać jak ich wkurza polityka lub złośliwie komentować różne partie.

– Oraz niektórzy szukają rozrywki. Przeglądają to co ich znajomi opublikowali u siebie uznając to za treści warte do przeczytania.

Dla tego nie ma na facebooku miejsca na reklamę. To tak jak przyjść z ulotkami na obiad rodzinny albo imprezę przyjaciół i wciskać im reklamę. Będą się wkurzać. Ilość odbiorców za reklamę płatną nie ma nic wspólnego z jakością. Ale są sposoby na wypromowanie nawet małej marki i utrzymanie jej pozycji.

Firmy mniejsze mogą mieć najwięcej fanów na facebooku, bo zwykle dostarczają odbiorcy rozrywki i/lub kupują ich uwagę poprzez konkursy, promocje czy nawet loterie. W raporcie Sortrender z maja 2019 r. najwyższe miejsca zajmują:

– Tymbark (konkursy, zabawy i kapsle z życiowymi napisami),

– Mały Głód od Danio (śmieszne animacje, śmieszna postać, śmieszne zagadki na kapslu od jogutra Dino),

– Góralki (informacje o konkursach, śmieszne animacje, loteria).

– FRUGO ( informacje o loterii, barwne grafiki i animacje)

Rozdawanie rabatów i prezentów jest efektywnym sposobem jak na facebooku tak i na instagramie, zwłaszcza jeśli sprzedajesz produkt masowy. Pytanie czy ciebie stać żeby pozbyć się części swojego zysku na w zamian za potencjalnych klientów. Pytanie, czy stać ciebie na robienie śmiesznych i kolorowych filmików, tworzenie animacji.

Nie w każdej branży możesz też pozwolić sobie na rozśmieszanie publiczności.

Czyli nie dla każdej branży bycie na facebooku czy instagramie przyniesie oczekiwane efekty bez ogromnych wydatków na reklamy.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top