Znamy ranking 3 najlepszych reklam outdoorowych. Zobacz.

Żyjemy w czasach szybkiego rozwoju nośników reklamowych w sieci, łatwo mierzalnych i precyzyjnych. Ale też o skuteczności reklamy outdoor nie trzeba nikogo przekonywać. Reklama zewnętrzna jest może mniej precyzyjna ale pozwala na dotarcie do masowego odbiorcy ale czy faktycznie tak jest?


W ostatnich latach pojawiło się wiele rodzajów reklamy typu outdoor. Na jakie warto postawić? Oto kilka z nich.

Reklamy wizualno-świetlne.

Liczne badania nad sprawnością komunikacyjną reklamy, dowodzą, że największą uwagę skupiają bodźce wzrokowe. Dla tego świecące kasetony, napisy led, ekspozytory zmieniające barwę oraz lustra reklamowe(zewnętrzne) zaliczają się do jednej z najbardziej efektywnej reklamy na rynku outdoor. Reklama na infoscreenach widoczna w nocy, we mgle i wyróżnia się na tle innych nośników. Skierowana do grupy docelowej z aktywnym i szybkim trybem życia.

Reklama w ruchu.

Według ekspertów najtańszą, a często również jedną z najskuteczniejszych form reklamy zewnętrznej jest reklama mobilna. Samochody oraz autobusy są oklejane zwykle grafiką wykonaną na folii samoprzylepnej wycinanej ploterowo. Taka informacja może dotrzeć niemal wszędzie, a jeśli dodać do tego jeszcze dźwięk, to można osiągnąć naprawdę niezłe efekty.

Reklamodawcy na pewno cenią sobie billboardy, najlepiej podświetlane w nocy, które będą docierać do jeszcze większej liczby odbiorców. Najczęściej umieszczane są one przy ruchliwych ulicach miasta czy też przy głównych drogach wyjazdowych. Najbardziej efektywne są billboardy na zakorkowanych skrzyżowaniach. To właśnie dobór właściwego miejsca decyduje o skuteczności kampanii reklamowej z wykorzystaniem billboardów.

Ciekawe, że reklama typu outdoor w większości nie jest reklamą mierzalną. Możemy tylko szacować ile osób przechodzi/przejeżdża obok i ilu odbiorców, teoretycznie, mogłoby zobaczyć reklamę.

Lecz pomimo, że są technologie które pozwalają zmierzyć faktyczną liczbę zobaczeń, to firmy proponujące reklamę outdorową stronią od tego rozwiązania. Bo może nagle okazać się, że faktyczny, realny zasięg jest o wiele mniejszy niż ten, podawany w przewidywaniach.

Kolejną ciekawostką są lustra WiseGlass. Czyli lustra wyświetlające reklamę wizualno- świetlną na nośnikach fizycznych, ale też mierzalną jak w internecie. Bez obaw stawiamy na efektywność, a nie na liczby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top